skip to Main Content
Auksaspalvis Retriveris – Veislės Aprašymas

Auksaspalvis retriveris – Veislės aprašymas

Šie energingi šunys pasižymi dideliu energijos kiekiu bei puikia išvaizda. Šios veislės šunys yra vieni populiariausių tiek tarp šeimų, tiek tarp specialiųjų tarnybų, kadangi jie meilūs, draugiški bei itin paklusnūs. Šiems šunims reikės daug priežiūros bei dėmesio, o gyvena jie maždaug 10-12 metų.

Charakteristikos

Dydis

Auksaspalviai retriveriai yra dideli šunys, tačiau jie skirstomi į tris rūšis: britiškus, kanadietiškus ir amerikietiškus. Britiški auksasplaviai yra šiek tiek mažesni, o kanadietiški didžiausi. Patelės vidutiniškai užauga iki 55cm dydžio, o patinai yra maždaug 3cm aukštesni. Patinai sveria maždaug 30-35kg, tuo tarpu auksaspalvio retriverio patelės yra maždaug 5kg lengvesnės.

Charakteris

Auksaspalviai išlieka labai džiaugsmingi ir vaikiški ilgus metus, todėl labai svarbu juos mokinti paklusnumo. Šios veislės augintiniai yra labai ištikimi, draugiški ir nelabai reiklūs savo šeimininkams.

Paklusnumas

Auksaspalviai retriveriai yra lengvai dresuojami šunys. Jie labai nori patikti savo šeimininkui, todėl nesunkiai mokinsis naujų triukų bei paklusnumo. Ši veislė ne veltui plačiai naudojama gelbėtojų, medžiotojų bei kitų profesionalų.

Elgesys su vaikais

Šios veislės šunys yra labai džiaugsmingi ir draugiški, todėl puikiai elgiasi ir tarp vaikų. Auksaspalviai yra puikūs šeimos šunys, todėl ši veislė yra viena populiariausių pasaulyje.

Apsauga

Šios veislės šunys turėtų šiek tiek apsaugoti Jus nuo pavojų, tačiau auksaspalviai retriveriai tikrai nėra sarginiai šunys. Šie šunys yra draugiški nepažįstamiems bei neturi geriems sargams būdingo įtarumo bei gynybos instinkto.

Vieta

Auksaspalviams būtina pakankama fizinė veikla, tačiau jei jos turi pakankamai gali gyventi ir mažesnėje patalpoje. Tačiau geriausia šios veislės šunis, kaip ir kitus didelius šunis, būtų auginti privačiame namo kieme ar kitame dideliame plote.

Veikla

Šios veislės šunys yra labai paklusnūs bei energingi, todėl puikiai tiks sportuoti ar žaisti kartu. Galite kartu su jais bėgioti miesto parkuose ar treniruoti juos šunų aikštelėse. Jei gyvenate Vilniuje, čia galėsite rasti daugumą tam skirtų vietų. Auksaspalviai retriveriai turėtų užsiimti fizine veikla bent valandą kasdien.

Lojimas

Auksaspalviai retriveriai loja, tačiau draugiškai, pavyzdžiui, pasitikdami savo šeimininką. Nors šios veislės šunys loja gana retai, jie lojai garsiai, todėl kai kuriems šeimininkams ar jų kaimynams tai gali nepatikti.

Kailis

Šiai veislei būdingas storas, ilgas bei švelnus kailis, kuriam reikalinga nuolatinė priežiūra. Auksaspalviai retriveriai šeriasi labai daug, todėl namie bus pilna plaukų. Rekomenduojame kasdien šukuoti bei reguliariai vesti į šunų kirpyklą.

Svarbu žinoti

  • Nors šios veislės šunys su vaikais elgiasi puikiai, jie yra labai dideli ir gali netyčia pastumti mažus vaikus.
  • Auksaspalviai retriveriai yra šeimos šunys, todėl geriausiai jausis gyvendami namuose kartu su šeima, o ne būdoje ar voljere.
  • Šie šunys myli maistą ir suvalgys viską ką duosite. Labai svarbu tinkamai riboti maistą bei sekti jų svorį, nei šios veislės šunims būdingas antsvoris. Jei treniruodami duodate daug skanukų, sumažinkite pagrindinio maisto normą.
  • Auksaspalviai retriveriai yra labai aktyvūs šunys. Prieš įsigydami šios veislės šunį nusiteikite, kad Jiems būtina būti aktyviems bent valandą į dieną.
Back To Top