skip to Main Content
Biglis – Veislės Aprašymas

Biglis – Veislės aprašymas

Bigliai tai mielumo įsikūnijimai, kurie puikiai sutars tiek su Jumis, tiek su Jūsų draugais. Ši veislė pasižymi puikia uosle ir atras net ir geriausiai paslėptus skanėstus. Jų sveikata yra gana gera, o gyvena vidutiniškai 10-15 metų. Ši veislė itin populiari, tačiau užsispyrusi, todėl auginant biglį reikės nemažai pastangų.

Charakteristikos

Dydis

Bigliai yra nedideli šunys. Suaugęs biglis dažniausiai sveria nuo 8 iki 15 kg. Šios veislės šunys užauga iki 33-40 cm aukščio ir yra šiek tiek mažesni už vidutinius šunis.

Charakteris

Bigliai visiems žinomi, kad be galo draugiški ir mieli šunys. Jie nuolat nori žaisti, yra draugiški visiems bei labai drąsūs, tačiau kartais gali būti įkyrūs.

Paklusnumas

Ši veislė yra ypač užsispyrusi bei nori nuolat žaisti ir linksmintis, todėl nerodys didelio noro mokintis įvairių komandų. Norint juos dresuoti reikės daug laiko, kantrybės bei pastangų. Reikės pasistengti net ir su paprastomis komandomis, tokiomis kaip “labas”. Naujiems šunų šeimininkams biglius dresuoti gali būti sunku.

Elgesys su vaikais

Bigliai yra draugiški ir mieli bei nedideli šunys, kurie turi daug energijos bei nori žaisti. Šis derinys yra idealus šeimoms su vaikais. Jūsų maži vaikai galės džiaugtis šios veislės šuniukais, kol Jūs ilsėsitės po darbų.

Apsauga

Bigliai yra mieli šeimos šunys, kurie tikrai Jūsų neapsaugos nuo pašalinių, tačiau gali jus įspėti apie nepažįstamus lodami.

Vieta

Ši veislė turi daugybę energijos, todėl geriausia juos auginti name su kiemu, kur jie galėtų tą energiją išlieti. Bigliams taip pat būdingas kaukimas, kas gali nepatikti Jūsų kaimynams. Tačiau dėl savo nedidelio dydžio biglis laisvai gali gyventi ir bute.

Veikla

Bigliai turi daugybę energijos ir ištvermės, todėl galėtų žaisti nors ir visą dieną. Bet bigliai nėra darbiniai šunys, todėl jiems nėra būtinas kasdienis didelis fizinis krūvis.

Lojimas

Bigliai loja daug ir jei gyvenate daugiabutyje, tai gali nepatikti Jūsų kaimynams. Šis polinkis loti gali būti valdomas, tačiau tai pareikalaus nemažai laiko pastangų. Įsigydami biglį planuokite, kad jis los nemažai.

Kailis

Ši veislė turi trumpą bei lengvai prižiūrimą kailį. Užteks reguliariai pašukuoti, namai nebus pilni plaukų kaip su kitomis veislėmis.

Svarbu žinoti

  • Naujiems šunų šeimininkams biglį dresuoti bus sunku. Šią veislę tinkamai išauklėti užtruks daug laiko bei kainuos nemažai pastangų. Tačiau skanukai ir biglių meilė maistui Jums tikrai pagelbės.
  • Bigliai suvalgys viską ką jiems duosite ir ką ras namie. Būtinai tinkamai normuokite maistą bei nepalikite maisto lengvai prieinamose vietose. Šių šunų uoslė ypatingai gera, todėl jie nesunkiai atras paslėptą maistą.
  • Palikti ilgą laiką vieni be priežiūros bigliai gali pradėti kaukti, graužti daiktus ar net pabėgti. Šiai veislei reikia daug priežiūros ir dėmesio.
  • Ši veislė yra labai miela ir draugiška, tačiau tikrai nepasižymi paklusnumu. Norėdami pasiekti rezultatų, turėsite šią savybę nuosekliai ugdyti arba naudotis profesionalių dresuotojų paslaugomis.
  • Jei įsigysite biglį, Jūsų kaimynai tikrai Jums nepadėkos. Ši veislė mėgsta loti ir kaukti. Nuosekliu darbu galima šį įprotį pakeisti, tačiau turėkite omeny, kad bus tikrai nelengva.
Back To Top