skip to Main Content
Buldogas (Anglų Buldogas) – Veislės Aprašymas

Buldogas (Anglų buldogas) – Veislės aprašymas

Buldogai yra lojalūs šeimos šunys mylintys savo šeimininkus. Nepaisant jų bauginančios išvaizdos, jie yra tikri mielumo įsikūnijimai bei puikiai elgiasi su vaikais. Svarbu neleisti šios veislės šunims tapti visiškais tinginiais ir suteikti jiems pakankamai fizinės veiklos. Ši veislė turi ganėtinai daug būdingų ligų, todėl teks nemažai išleisti veterinaro paslaugoms. Pasiruoškite nemažoms finansinėms išlaidos bei atidžiai rinkitės veislyną. Gyvena 8-12 metų.

Charakteristikos

Dydis

Buldogo patelės užauga iki 30cm aukščio, tuo tarpu vyriškosios giminės atstovai yra didesni ir siekia net 40cm. Svoris atitinkamai siekia 18kg bei 22-23kg.

Charakteris

Šios veislės šunys pasižymi draugiška natūra ir daug mieliau leis laiką su žmonėmis nei būdami vieni. Norint, kad buldogai sutartų su kitais šunimis, svarbu tinkamai juos socializuoti nuo mažo amžiaus.

Paklusnumas

Deja, jeigu ieškoti paklusnaus šuns, buldogas greičiausiai Jums netiks. Šie šunys užsispyrę ir neretai komandas teks kartoti kelis ir daugiau kartų. Tačiau ši veislė yra ganėtinai protingai, todėl tinkamai sudominus skanėstais, galima jų užsispyrimą sumažinti.

Elgesys su vaikais

Buldogai yra draugiški bei puikiai tinka leisti su vaikais, todėl tinks šeimoms. Tačiau būkite atsargūs, šie šunys yra ganėtinai dideli bei labai stiprūs, todėl net to nenorėdami, gali netyčia užgauti mažus vaikus. Nepalikite vaikų be priežiūros.

Apsauga

Nors draugiški ir mieli saviems, buldogai puikiai Jus apgins nuo svetimų. Lojalumas yra vienas svarbiausių šios veislės bruožų. Jei šuo pajaus, kad šeimininkui ar vaikui gresia pavojus, jis pradės garsiai loti bei saugoti Jus nuo artėjančios grėsmės.

Vieta

Kadangi buldogai yra ganėtinai dideli šunys, geriausia juos būtų auginti name ar kotedže, kur yra daugiau vietos judėjimui. Jei planuojate laikyti bute, reikėtų dažniau išvesti į lauką.

Veikla

Šie šunys mielai gulės visą dieną namie ir tinginiaus, tačiau nereikėtų skatinti buldogų tingėjimo. Mažas judėjimo kiekis gali sukelti antsvorį, dėl kurio vėliau gali atsirasti kitų sveikatos problemų. Jų maža nosytė jiems sunkiai leis daug sportuoti, todėl nepervarginti savo šuniuko, ypač jei lauke karšta. Šiai veislei užtenka pasivaikščioti su pavadėliu, bet nemažiau kaip valandą kasdien.

Lojimas

Buldogų lojimas yra garsus bei gąsdinantis, tačiau šios veislės šunys dažniausiai yra tylūs ir ramūs.

Kailis

Šios veislės šunys meta kailį visus metus, todėl namie bus nemažai plaukų. Dažnas šukavimas sumažins plaukų kiekį namuose. Ši veislė pasižymi trumpais plaukais, kuriuos nesunku susiurbti.

Svarbu žinoti

  • Buldogai yra užsispyrę ir tingūs šunys, tačiau svarbu juos priversti pakankamai judėti. Suaugę buldogai, gali nenorėti daug vaikščioti.
  • Šios veislės šunys sunkiai gimdo ir dažnai tenka daryti Cezario pjūvius. Nerekomenduojama veisti nepatyrusiems veisėjams.
  • Buldogai nemėgsta karščio ir drėgmės, todėl stebėkite, kad vasarą Jūsų šuniukas neperkaistų. Šie šunys yra prisitaikę gyventi namie, negalima jų laikyti lauke.
  • Šios veislės šunys daug valgo ir tikrai persivalgys jei leisite. Norėdami išvengti nutikimo, tinkamai maitinkite bei normuokite maistą.
  • Buldogai jautrūs labai šaltam orui, žiemą reikėtų šuniuką aprengti.
  • Dėl trumpos nosies šie šunys gali turėti daug kvėpavimo problemų, neretai prireikia operacijų.
  • Buldogai knarks, čiaudės, leis švokščiančius garsus, todėl gerai pagalvokite prieš rinkdamiesi šią veislę.
Back To Top