skip to Main Content
Jorkšyro Terjeras – Veislės Aprašymas

Jorkšyro terjeras – Veislės aprašymas

Šios veislės šunys puikiai tinka mažiau aktyviems šeimininkams, kurie praleidžia daugiau laiko namie. Šie mažyliai yra labai ištikimi, energingi bei drąsus šuniukai mažame kūne. Ši veislė yra populiariausia tarp mažų veislių dėl savo gražios išvaizdos. O dauguma šeimininkų juos renkasi, dėl to kad jie idealiai tinka laikymui bute. Vidutiniškai gyvena 12-15 metų.

Charakteristikos

Dydis

Jorkšyrai užauga iki 20-22 cm aukščio ir sveria maždaug 2-2.5 kilogramo. Šios veislės šuniukų dydis gali nemažai skirtis nuo vidutinio, tačiau reikėtų vengti ypač mažų Jorkšyrų, nes jie gali turėti genetinių augimo problemų.

Charakteris

Jorkšyro terjerai yra labai drąsūs šunys. Nepaisydami savo mažo dydžio, jie drąsiai žais net ir su dideliais šunimis. Šios veislės šuniukai taip pat labai energingi, bei mėgsta lakstyti aplink ir loti. Jie yra vidutiniškai socialūs bei kartais mėgsta pabūti vieni bei pailsėti nuo nuolatinės kompanijos. Šiai veislei ypač svarbi tinkami dresūra ir elgsenos mokymai.

Paklusnumas

Šie šunys yra labai ištikimi bei lojalūs savo šeimininkams. Tačiau dresuoti juos tikrai nebus lengvai, nes šie mažyliai yra tikri užsispyrėliai. Labai svarbu pradėti juos mokyti paklusnumo nuo mažų dienų siekiant išvengti nuolatinio lojimo.

Elgesys su vaikais

Jorkšyro terjerai yra labai draugiški žmonėms, kuriuos jau pažįsta, tačiau gali būti nelabai draugiški naujiems žmonėms. Su tinkama socializacija, šie šuniukai tampa puikūs šeimos šunys. Jei turite vaikų, reikėtų stebėti, kad jie nesužeistų šuniuko. Jorkšyro terjerai yra labai maži šunys, todėl žaisdami vaikai gali juos sužeisti.

Apsauga

Atrodo, kad tokio dydžio šunys nieko negali apsaugoti? Klystate, šios veislės šunys gali veikti, kaip namų aliarmo sistema. Jie pasižymi labai garsiu lojimu ir drąsą, todėl būtinai Jums praneš apie bet kokį nepažįstamą Jūsų namuose.

Vieta

Jorkšyro terjerai yra maži šuniukai ir nereikalauja daug laikymo vietos. Jiems reikia šiek tiek vietos palakstyti, bet ši veislė puikiai tinka auginimui bute. Taip pat, nesunku šiuos šuniukus pasiimti kartu į kelionę.

Veikla

Šios veislės šunys turi daug energijos, todėl Jiems būtina daug fizinės veiklos. Dėl jų mažo dydžio jie gali lakstyti ir bute, tačiau svarbu ir pavedžioti lauke.

Lojimas

Jorkšyro terjerai pasižymi labai skardžiu ir garsiu lojimu. Svarbu nuo mažens šią veislę tinkamai dresuoti ir pratinti kuo mažiau loti, jei norite turėti gerus santykius su kaimynais. Net ir puikiai dresuoti jorkšyrai los ganėtinai daug.

Kailis

Kailis yra vienas didžiausių šios veislės pliusų. Jorkšyro terjerai praktiškai nemeta plaukų, o jų plaukai yra labai panašūs į žmonių. Net jeigu turite alergiją šunims, galite svarstyti šios veislės įsigijimą.

Svarbu žinoti

  • Šios veislės šunys garsėja kaip sunkiai dresuojami namie, teks įdėti daug pastangų.
  • Jorkšyro terjerus svarbu tinkamai socializuoti, kitaip jie puls net ant didelių šunų.
  • Šios veislės šunys labai bijo šalčio ir gali lengvai peršalti. Šaltą dieną reikėtų vedžioti aprengus.
  • Dėl jų mažo dydžio ir sunkaus charakterio, nerekomenduojame jų šeimoms su mažais vaikais. Tačiau puikiai tinka šeimoms su jau paaugusiais vaikais.
  • Šios veislės šunų virškinimo sistemos yra ganėtinai jaurios, todėl jie gali būti išrankūs maistui.
  • Jorkšyro terjerai gali loti dėl menkiausio garso, jei nebus tinkamai dresuoti. Svarbu juos kantriai mokinti bei mažinti šį nemalonų įprotį.

Back To Top