skip to Main Content
Ką Reikia žinoti Prieš įsigijant šunį?

Ką reikia žinoti prieš įsigijant šunį?

Namie laukiantis pūkuotas šeimos narys yra tikrai širdžiai malonus vaizdas, apie kurį bent kartais pasvajoja beveik kiekvienas. Tačiau, prieš nusprendžiant į namus paimti pūkuotą šeimos narį, derėtų vadovautis ne tik širdimi, bet ir protu. Būtina suvokti, kad ir mielas bei pūkuotas šeimos narys turi savo poreikių, kuriuos kiekvienas šeimininkas turi būti pasiryžęs patenkinti. Taip pat, reikia labai atidžiai apsvarstyti, kokį gyvūną vertėtų rinktis pagal savo gyvenimo būdą: šunį, katę, o gal akvariumo žuvytes?

Ką vertėtų įsivertinti?

Visas šias aplinkybes įvertinti gali padėti atsakymai į tris pagrindinius klausimus: kodėl aš noriu augintinio? Ar esu tam pasiruošęs? Ar galiu jam suteikti tinkamas sąlygas? Renkantis atidžiai reiktų apžvelgti ir įvertinti savo laiko išteklius, aktyvumą, finansinę padėtį, gyvenamąjį plotą, ar esate lankstūs dienotvarkės ar disciplinos pokyčiams.

Kodėl tai reikia apsvarstyti?

Ogi todėl, kad ne tik gyvūnas papildys ir įneš džiaugsmo į Jūsų kasdienybę, bet ir Jūs turite būti pasiruošę jam suteikti visavertį gyvenimą. Jei planuojate šunį namie palikti ištisas valandas, be aktyvios veiklos, dėmesio ar dresūros, dar kartą pagalvokite, ar Jums tikrai tinka šuo. Nes neatsižvelgus į svarbiausius poreikius kentės tiek gyvūnas, tiek šeimininkas, o namai gali būti nusiaubti, šuo tapti nevaldomas ir triukšmas taps kasdieninis palydovas. Dažnu atveju toks gyvūno auginimas labiau tampa kančia nei džiaugsmu. Ir visa tai tik dėl to, kad nebuvo apgalvoti visi poreikiai ir norų tenkinimas neatitiko galimybių.

Kaip suvokti gyvūno poreikius?

Vienas iš paprasčiausių būdų suvokti ir pamatyti gyvūnų poreikius – savanorystė prieglaudoje, ten ne tik suprasite rūpinimosi gyvūnais pagrindus, bet ir jų poreikius bei laiką, kurį reikia skirti tų poreikių patenkinimui. Ir pasistenkite į prieglaudą keliauti ne tada, kada norite, bet kasdien, nesvarbu lyja ar saulė šviečia, esate geros nuotaikos ar nelabai. Gyvūnams šios aplinkybės nėra pasiteisinimas, jie kasdien lygiai taip pat laukia mūsų laiko ir dėmesio, maisto ir priežiūros.

Tačiau nereikia susidaryti klaidingos nuomonės, kad gyvūną iš prieglaudos pasiimti yra kažkaip lengviau ar toks gyvūnas turi mažiau poreikių. Didžioji dalis prieglaudų labai atsakingai ir kritiškai renkasi šeimininkus savo globotiniams, nes nenori, kad gyvūnas ir vėl būtų išduotas ar juo būtų netinkamai rūpinamasi. Prieglaudų atstovams labai svarbu, ar žmonės suvokia, kokia atsakomybė yra rūpintis gyvūnų, ar supranta, kokie svarbūs yra skiepai, sterilizacija bei čipavimas. Prieglaudos labai smulkmeniškai išsiklausinėja žmonių apie gyvenimo sąlygas, kaip žmonės supranta gyvūno maitinimo ir priežiūros klausimus.

Gerai pagalvokite prieš priimdami sprendimą

Labai svarbu apgalvoti ir įvertinti daug dalykų prieš planuojant įsigyti naują augintinį ir nebijoti atsisakyti šios idėjos, jei nesate tam pasiruošę. Per daug skubotai priimti sprendimai neįvertinus savo galimybių neatneš laimės nei Jums, nei Jūsų augintiniui, arba ta laimė bus labai trumpa. O dažniausiai tai baigiasi net naujų namų paieška. Kartais šeimininkai linkę dėl šito kaltinti gyvūną, tačiau reikėtų nepamiršti, kad gyvūnų atsiradimas namuose yra šeimininkų, o ne gyvūno sprendimas, todėl atsakomybę už visa tai turėtų prisiimti ne kas kitas, o pats šeimininkas.

Back To Top