skip to Main Content
Kaip Atpratinti šunį Nuo Lojimo?

Kaip atpratinti šunį nuo lojimo?

Šunys loja. Lojimas daugumai šunų yra natūrali reakcija į aplinką. Tačiau kartais šunų lojimas gali tapti erzinančia problema. Neretai šunų šeimininkai į lojimą reaguoja būdais, kurie nepadeda keisti šio elgesio ilgalaikėje perspektyvoje. Netinkamo elgesio pavyzdžiai: šaukimas, apdovanojimas už blogus įpročius arba nepastovus disciplinavimas.

Ieškodami ilgalaikio problemos sprendimo, nepamirškite, kad Jums kaip šeimininkui svarbiausia suprasti lojimo priežastis. Jei Jūsų šuo loja dėl nuobodulio, papildoma veikla gali nesunkiai išspręsti problemą. Tačiau, jeigu lojimą sukelia vienatvė, gali prireikti visiškai priešingo sprendimo.

Kartais pats akivaizdžiausias metodas padeda. Bet šunims, kuriems lojimas, tai – įprastas laisvalaikio užsiėmimas, paprastas būdas gali ir nepadėti. Šunų specialistai siūlo keletą būdų šios problemos sprendimui.

Veikla

Prieš išeidami iš namų ryte įsitinkite, kad Jūsų šuo turi pakankamai fizinės ir protinės veiklos. Labiau tikėtina, kad šuo ilsėsis, kai Jūs išeisite, jei jis bus pavargęs. Jei turite galimybę nusamdykite šunų vedžiotoją arba patys pavedžiokite šunį dienos metu.

Socializavimas

Jūsų šuo gali loti ant žmonių arba kitų šunų, jeigu jis yra nepakankamai socializuotas. Šuo, kuris yra turėjęs daug teigiamų patirčių su įvairiais žmonėmis įskaitant vaikus, senelius ir dviratininkus, yra mažiau linkęs loti ant žmonių. Leisti draugams bendrauti su Jūsų šuniuku bei duoti jam maisto yra gera idėja.

Šunų žaislai ir galvosūkiai

Yra daugybė produktų, kurie duos Jūsų šuniui papildomos veiklos. Pavyzdžiui, įdėkite skanėstą į žaislo vidų, o šuo bandys jį iškrapštyti. Šie žaislai tik tiek mažiems tiek dideliems šunims.

Valdykite aplinką

Šunų ekspertai rekomenduoja palikti šuniui įprastų garsų, kai išeinate iš namų, pavyzdžiui palikti įjuntą televizorių. Svarbu, kad garsai būti panašūs į tuos, kuriuos jis girdi, kai šeimininkas yra namie. Papildomi žingsniai, kaip užuolaidų užskleidimas, sumažins galimybes šuniui pamatyti vaizdus ant kurių jis loja, tokius kaip katinai, dviratininkai ar kiti šunys.

Išmokinkite “tyliai” komandą

Kita populiari technika yra išmokinti šunį “tyliai” komandos (Galima naudoti kitą Jums tinkamą žodį). Naudokite tvirtą ramų balsą sakydami šuniui būti “tyliai” ir apdovanokite teisingą elgesį skanėstais ir dėmesiu.

Nereaguokite į lojančius šunis

Daug šunų los tam kad gautų Jūsų dėmesio, maisto arba tam kad atidarytumėte duris, išvestumėte į lauką. Nereaguokite! Palaukite, kol šuo nutils ir tik tada duokite ko jis prašo. Taip pat būtinai skatinkite Jūsų norimą elgesį, pavyzdžiui paglostykite kai tyliai guli.

Įsigydami šunį žinote, kad jis los. Gal tai bus iš baimės, gal norint apginti savo teritoriją, gal iš džiaugsmo arba norėdami dėmesio, o gal tai vyks iš nuobodulio. Tačiau, jeigu manote kad jis loja per daug, geriausias būdas yra išsiaiškinti lojimo priežastis bei taisyti jas sistemingai ir kantriai.

Back To Top