skip to Main Content
Kaip Išmokyti šunį Duoti Labas?

Kaip išmokyti šunį duoti labas?

“Labas” yra klasikinė komanda ir tam yra svarbi priežastis. Ji miela, patinka šunims bei yra lengvai išmokoma. Ji pradžiugins Jūsų šeimos narius ir draugus, taip pat yra puikus būdas išmokinti šunį susipažinti su naujais žmonėmis. Esminė mokymo dalis yra išmokinti augintinį pratimą daryti savanoriškai ir noriai, kad jis suprastų ko iš jo norima bei darytų tai su entuziazmu. Jokiais būdais nereiktų per prievartą imti jo letenėlės ir versti jo duoti “labas” per prievartą.

Kaip išmokyti šunį duoti leteną?

Kai pradeda mokyti “labas”, turėkite skanukų ar kitų apdovanojimų. Taip pat galima naudoti ir klikerį. Išmokinsite savo šuniuką naudodamiesi šiais paprastais žingsniais:

  1. Ištieskite ranką savo šuniukui.
  2. Jūsų šuo gali eksperimentuoti norėdamas suprasti ko iš jo norite, tai yra uostyti ar laižyti. Išlaukite ir nieko nesakykite.
  3. Kaip tik šuo prilies Jūsų ranką letena, panaudokite klikerį/pagirkite, bei duokite skanuką.
  4. Kartokite šiuos žingsnius pastoviai kol šuo pradės liesti Jūsų ranką letena kiekvieną kartą.
  5. Kai šuo pramoksta liesti su letena, pradėkite didinti sunkumą bei ilginti laiką. Šuo turi liestis prie Jūsų rankos ilgiau, kad gautų kliką ar pagyrimą. Prisiminkite, kad vis dar neduodate jokių garsinių signalų šiame etape. Tai svarbu, nes norite išmokyti šunį duoti labas, o ne krapštyti Jūsų ranką su letena.
  6. Šiame etape Jūsų šuniukas turi išlaikyti leteną ant Jūsų rankos ramiai bent keletą sekundžių, kad gautų pagyrimą. Taip jis supras, kad leteną reikia laikyti ramiai, o ne krapštyti Jūsų ranką.
  7. Kai šuo pradės pastoviai duoti leteną pridėkite žodinę komandą. Dažniausiai naudojama “labas” komanda, tačiau galite sugalvoti sau labiau tinkamą bet kokį žodį. Sakykite žodžį, kai Jūsų šuns leteną priliečia Jūsų ranką bei apdovanokite savo augintinį. Jūs norite, kad šuniukas asocijuoti žodį su Jūsų norimu elgesiu.

Kodėl šuo komanda atlieka su ta pačia letena?

Šunys išmoksta komanda atlikti su viena letena, todėl jei norite išmokinti ją daryti ir su kita letena, gali tekti mokinti keletą kartų. Mes savo šuniui parodome pirštu, kurią leteną jis turėtų kelti, tačiau galima naudoti ir kitus būdus. Pavyzdžiui, galite naudoti skirtingas rankas, priklausomai nuo to kurią leteną norite, kad šuo Jums duotų arba net skirtingas komandas.

Mokindami būkite kantrūs ir supratingi, duokite daug skanėstų ir pagyrimų bei nepykite ant savo šuniuko. Jis tiesiog bando suprasti ko tiksliai Jūs iš jo norite ir nebūtinai jam tai pavyks iš pirmo karto. Jei išmokinote pratimą daryti namie, pradėkite praktikuoti jį ir lauke. Tam, kad Jūsų šuo pilnai išmoktų komandą nepaisydamas įvairių trukdžių, reikia ją praktikuoti skirtingose vietose.

Back To Top