skip to Main Content
Kaip Išmokyti šunį Eiti Su Pavadėliu?

Kaip išmokyti šunį eiti su pavadėliu?

Mokymas eiti su pavadėliu kainuoja daug kantrybės tiek Jums, tiek Jūsų šuniui, todėl geriausia nebūti labai griežtiems, jei iškarto nepasiseks. Nesąžininga peikti šuniukus už tai ko jie nesupranta.

Išsirinkite antkaklį, kuris geriausiai tiktų Jūsų šuniukui dabar, labiausiai tinkami būtų maži bei lengvi antkakliai, kurių keturkojis beveik nejaustų. Nepirkite iškart didelio, kurio šuniukui reikės kai užaugs, nes jis bus didelis, sunkus ir erzinantis.

Supažindinimas su antkakliu. Galvokite apie pozityvius apdovanojimus.

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti uždėję antkaklį pirmą kartą yra duoti šuniui skanėstą, tai jam padės asocijuoti antkaklį su gerais dalykais. Svarbu nenuimti antkaklio prieš duodant skanėstą, nes tada Jūs šunį apdovanosite už buvimą be antkaklio.

Sekantis žingsnis – tai laiko būnant su antkakliu ilginimas, vis didinant laiką, kurį šuniukas praleidžia su uždėtu pavadėliu. Tačiau nepalikite mažo šuniuku su antkakliu vieno namie, nes jis gali užkliūti už daiktų ar baldų bei sužeisti Jūsų gyvūną ar apgadinti namus.

Supažindinimas su pavadėliu. Treniravimo patarimai.

Kai Jūsų šuniukas pripras prie antkaklio, galite pradėti jį pratinti prie pavadėlio. Geriausia pradėti tai namuose, neikite iškart didelio atstumo. Galvokite apie pavadėlį kaip apie saugumo priemonę, neleidžiančia šuniukui pabėgti, o ne priemonę jį tampyti. Juk nenorite, kad šuo temptų pavadėlį? Svarbu nepradėti tempti pačiam.

Pirma uždėkite pavadėlį ir jei reikia duokite savo šuniukui skanėstą. Kai pavadėlis uždėtas, norėdami kad šuo eitų šalia Jūsų, naudokite skanėstus vietoj pavadėlio tempimo. Taip šuniukas pripras eiti šalia Jūsų.

Galite naudoti ne tik skanėstus, bet ir žaislus, ypač jei Jūsų šuniukas turi mėgstamiausią žaislą. Naudokite jį lygiai taip pat kaip ir skanėstus, siekiant kad šuo priprastu eiti šalia Jūsų vaikštant su pavadėliu namuose. Taip Jūsų šuniukas pradės asocijuoti antkaklį su teigiamais dalykais.

Svarbiausias dalykas vedžiojant šuniuką yra niekad netempti pavadėlio. Norėdami pakviesti visada naudokite skanėstą arbą žaislą. Viskas ką Jūs darote yra mokinate jį eiti šalia savęs kai uždėtas antkaklis ir pavadėlis. Laikykite ranką su apdovanojimu žemai, tam kad nesukurti šuniukui ypročio šokinėti. Taip šuniuką išmokysite eiti su pavadėliu ir antkaklio bei padėsite jam suprasti, kad pavadėlio nereikia tempti.

Jei Jūsų šuniukas bijo eiti su pavadėliu lauke arba jaučia stresą tai darydamas, padėkite skanėstų jo kelyje ir paverskite tai žaidimu su daug apdovanojimų. Tai skatins augančio šuns smalsumą bei mažins jo baimę.

Back To Top