skip to Main Content
Kaip Išvalyti šuns Ausis? Trys Lengvi žingsniai

Kaip išvalyti šuns ausis? Trys lengvi žingsniai

Turbūt visi atsakingi gyvūnų šeimininkai puikiai žino, kad šuns ausų valymas yra svarbi priežiūros dalis. Tačiau pats valymas kartais gali virsti mažu iššūkiu.

Kai kurie šunys natūraliai turi sveikas ir švarias ausis ir jų valyti beveik išvis nereikia, tuo tarpu kitiems reikalingas nuolatinis ausų valymas ir priežiūra siekiant išvengti nešvarumų ir galimų ausų infekcijų. Veislės su ilgais krentančiais plaukais, tokios kaip Kokerspanieliai, turi didžiausią riziką susirgti ausų infekcijomis.

Kiekvienas šeimininkas turėtų kartas nuo karto patikrinti savo šuns ausų sveikatą. Kai Jūsų šuo sveikas, jam labai patinka, jei glostote jo ausis, o jeigu iškart atsitraukia, galimai jaučią ausų skausmą. Todėl nesunkiai galite įvertinti ausų būklę jas švelniai masažuodami.

Kaip nuspręsti ar šuns ausis jau reikia išplauti?

Prieš pradėdami valyti, įsitikinkite ar Jūsų šuns ausis tikrai reikia išplauti. Per daug dažnas ausų valymas gali sukelti infekciją ar padirgimą, todėl atidžiai apžiūrėkite kaip atrodo sveika ausis (rausva, bekvapė, neturinti jokių nešvarumų ar uždegimo), ausis taip pat neturėtų smirdėti. Jei pamatote pasikeitimų, būtinai ausis išvalykite.

Dauguma šunų nereikalauja dažno ausų plovimo, tačiau veislėms, kurioms būdingos ausų infekcijos bei šunims, kurie praleidžia daug laiko vandenyje, ausis gali tekti valyti dažnai. Maudant šunis reikėtų vengti vandens patekimo į ausų kanalus.

Jei pastebėjote lengvą nemalonų kvapą arba Jūsų šuo pradėjo dažnai kratyti galvą, galimai atėjo laikas jam išvalyti ausis. Tačiau jei šuns ausys raudonos ar ištinusios, atrodo skausmingos ar skleidžia stiprų kvapą nedelsiant kreipkitės į veterinarą. Šie simptomai gali reikšti blusas, ausų erkutes arba infekciją, todėl reikia jog apžiūrėtų kvalifikuotas specialistas. Ausies turinčios infekciją valymas neretai padaro daugiau žalos negu naudos.

Kokių priemonių reikės?

Tam kad sėkmingai išplautumėte ausis Jums reikės vos keleto lengvai gaunamų priemonių: vatos ir valymo tirpalo. Nenaudokite ausų krapštukų skirtų žmonėms ar bet ko smailiu galu. Šios priemonės gali nustumti purvą gilyn į ausį.

Patariame: ausų valymas nors ir paprastas užsiėmimas gali išpurvinti Jūsų namus. Geriausiai ausis būtų valyti vonioje arba kambaryje, kuris lengvai išvalomas, jeigu Jūsų šuo pradėtų kratyti galvą ir viską aptaškytų.

Ausų valymo tirpalai

Internete galite rasite nemažai namie pagaminamų šunų ausų tirpalų. Tačiau veterinarų patvirtintas tirpalas yra saugiausias Jūsų šuniukui. Kai kurie namie pagaminti tirpalai gali pakenkti Jūsų šuniukui, o kiti tiesiog neatlieka savo funkcijos.

Daugumoje veterinarijos klinikų galėsite įsigyti ausų valymo priemonių. Taip pat galite paklausti savo veterinaro kokį produktą jis rekomenduoja, nes kai kurie produktai gali geriau tikti būtent Jūsų šuniui.

Kaip išvalyti ausis 3 lengvais žingsniais

  1. Susirinkite visas reikiamas priemones. Valykite šuns ausis, kai jis yra ramus, tai palengvins procesą. Nebijokite naudoti skanukų, kad būtų paprasčiau.
  2. Įlašinkite ausų valymo tirpalo ir švelniai masažuokite ausį apie 30 sekundžių. Išgirsite virpantį garsą, kai tirpalas pradės skaidyti purvą ir bakterijas. Nepalieskite aplikatoriumi ausies, kad jo neužkrėsti bakterijomis.
  3. Leiskite šuniui pakratyti galvą. Norėdami apsaugoti save ir aplinką nuo purvo, naudokite rankšluostį. Kai Jūsų šuo baigs kratyti galvą, paimkite vatos gabaliuką ir švelniai išvalykite ausis, tačiau nevalykite labai giliai. Jei Jums atrodo, kad Jūsų šuniui skauda valymo proceso metu, kreipkitės į veterinarą.

Ar galima naudoti vandenilio peroksidą šunų ausų valymui?

Ne! Nenaudokite vandenilio peroksido ant savo šuniuko. Šis dažnai buityje naudojamas skystis gali dirginti šuniuko odą. Ausų oda yra labai jautri ir ilgalaikis vandenilio peroksido naudojimas gali pakenkti ausims. Naudokite tik veterinarų patvirtintus valiklius.

Kaip išvalyti šuniuko ausis? Santrauka:

  • Žinokite kaip atrodo ir kvepia sveika ausis
  • Reguliariai po maudymosi patikrinkite šuniuko ausis
  • Per dažnas ausų valymas gali sukelti dirginimą
  • Naudokite tik veterinarų patvirtintus ausų valymo tirpalus
  • Susisiekite su veterinaru, jei manote, jog šuo turi ausų infekciją.

Šuns ausų priežiūra padeda išvengti infekcijų. Reguliarus ausų tikrinimas padės anksti aptikti įvairias problemas, tokias kaip erkės.

Back To Top