skip to Main Content
Labradoro Retriveris (Labradoras) – Veislės Aprašymas

Labradoro Retriveris (Labradoras) – Veislės aprašymas

Labradorai yra mieli bei šilti šunys, kurie yra labai socialūs. Ši veislė yra pati populiariausia pasaulyje. Jie yra puikūs šeimos šunys bei turi daugybę energijos. Dažniausiai gyvena 10-13 metų.

Charakteristikos

Dydis

Labradoro retriveriai yra vidutiniškai dideli šunys. Patinai vidutiniškai užauga iki 60-65 cm aukščio. Tuo tarpu, patelės yra šiek tiek mažesnės ir užauga iki 55-60 cm. Labradoras turėtų sverti tarp 25-35 kilogramų. Kadangi ši veislė ypatingai linkusi turėtų antsvorio, reikia nuolat stebėti šių šunų svorį. Šiai veislei ypatingai svarbu tinkamai parinkti maistą.

Charakteris

Labradorai viena labiausiai socialių veislių, jų charakteris yra pagrindinė jų populiarumo priežastis. Dažniausiai ši veislė puikiai sutaria su kitais šunimis bei yra labai lengvai socializuojami.

Paklusnumas

Dauguma šios veislės šunų yra nesunkiai dresuojami ir mėgsta mokytis naujų triukų. Labradorai yra ypač aktyvūs, todėl kartais gali būti sunku atkreipti šuns dėmesį. Geriausia prieš dresuojant leisti šuniukui išsilakstyti.

Elgesys su vaikais

Šie šunys labai švelnūs bei draugiški, todėl puikiai tinka šeimoms su mažais vaikais. Labradorų šeimininkai gali drąsiai palikti savo vaikus su šunimis.

Apsauga

Labradorai yra labai socialūs ir mieli šunys. Jie greitai pripranta prie naujų žmonių, todėl nėra tinkami sargybiniai. Tačiau labradoro retriveriai taip pat nėra baikštūs, todėl gali apsiginti, jei būtų puolami.

Vieta

Kadangi labradorai aktyvūs bei linkę į antsvorį, juos geriau laikyti didesnėse patalpose ar namo kieme, kad jie galėtų pakankamai judėti. Tačiau šie šunys yra puikiai prisitaikantys, todėl galėtų gyventi ir bute.

Veikla

Labradorai, ypač jauni, turi labai daug energijos bei yra labai judrūs. Šiems šunims būtina daug veiklos ir užsiėmimų. Aktyvios treniruotės būtų idealu, tačiau keletas ilgų pasivaiksčiojimų per dieną taip būtų pakankama.

Lojimas

Labradorų lojimas yra garsus bei bauginantis. Tačiau šie šunys dažniausiai yra labai tylūs ir daug neloja. Jei Jūsų labradoras daug loja, svarbu suprasti lojimo priežastis.

Kailis

Labradorai kailį keičią sezoniškai. Ši veislė gali smarkiai šertis, ypač sezono kaitos metu. Rekomenduojame naudoti galingą siurblį namams. Tačiau tikrai yra nemažai veislių, kurios daug labiau šeriasi. Nors šeriasi nemažai, jų kailis yra trumpas bei nesunkiai prižiūrimas.

Svarbu žinoti

  • Ši veislė buvo įšvęsta atlikti darbams, todėl šie šunys ypač stiprūs bei energingi. Jiems būtina ne mažiau 30min fizinės veiklos per dieną, o rekomenduojama ne mažiau kaip valanda. Neišsikrovę šunys gali pradėti elgtis netinkamai, pavyzdžiui, loti ar kramtyti daiktus.
  • Ši veislė yra labai aktyvi, tačiau suaugę šunys reikalauja mažiau dėmesnio ir veiklos nei mažyliai. 3-4 metų labradorai tampa ramesni, bei nebereikalauja tiek daug Jūsų laiko.
  • Labradoro retriveriai nežmoniškai myli maistą. Jie valgys, tiek kiek duosite ir suvalgys viską ką ras ant žemės. Dėl šios priežasties ši veislė labai linkusi turėti antsvorio. Būtinas tinkamas maisto normavimas bei aktyvi fizinė veikla.
Back To Top