skip to Main Content
Muzikos Terapija: Kaip Garsai Padeda Augintiniui?

Muzikos terapija: kaip garsai padeda augintiniui?

Jau senai mokslininkų įrodyta, kad šunys, kaip ir žmonės, patiria stresą ir gali jį patirti nuo labai menko iki labai stipraus. Tačiau vis dar nedaugelis žmonių domisi ar pritaiko muzikos terapiją šiam stresui nuraminti, o didžioji dalis žmonių į tai žiūri skeptiškai. Tačiau, įdomu ir svarbu žinoti, kad klasikinė muzika padeda nurimti ne tik žmogui, bet ir jo augintiniui.

Muzika ilgina gyvenimo trukmę

Apie teigiamą muzikos poveikį žmonių psichologijai ir fiziologijai neišsiplėsime. Tačiau tiriant smegenų veiklą ir gyvūnų elgsenos pokyčius, gauti duomenys tik dar kartą įrodė, kad muzika gyvūnus gali veikti panašiai, kaip ir žmones. Atlikti psichoakustiniai tyrimai prieglaudos šunims atskleidė, kad tam tikri garsai ir muzikos rūšys gali ne tik numalšinti nerimą, bet ir sumažinti širdies ritmą bei kvėpavimą, palengvinti blogus elgesio įpročius, tokius kaip nuolatinis lojimas.

Turbūt ir be tyrimų aišku, kad nuolatinis stresas gali daryti įtaką gyvenimo trukmei, sveikatos ir odos būklei, prisidėti prie ligų atsiradimo. Tai ypač pastebima prieglaudose, nesvarbu ar šuo ten būna vos keletą dienų ar ilgiau, tačiau pasikeitusi aplinka, kvapai, kitų šunų lojimas ne tik neleidžia šuniui ramiai išsimiegoti bet ir kelia nerimo bei streso lygį. Atlikti tyrimai stebint šunų elgsenos pokyčius, kol grojo sunki metalo ir klasikinė muzika parodė, kad sunkusis metalas tik didina aplinkos triukšmą ir kelia šunų neramina, o klasikinė muzika, nors ir nemažina aplinkos triukšmo, bet ramina šunis, jų judrumas, lojimas bei nerimas sumažėja.

Itin naudinga taikyti prieglaudose, veterinarijos klinikose ar šunų viešbučiuose

Muzikos terapija ypač aktuali tampa Naujųjų metų naktį, tuomet ji gali padėti užgožiant triukšmą ir tuo pačiu raminant keturkojį. Tinkamos muzikos pagalba augintiniui gali būti lengviau keliaujant automobiliu ar adaptuotis pakeitus aplinką. Nors muzikos terapija palyginus dar naujas dalykas, Lietuvoje jau ją naudoja kai kurios veterinarijos klinikos, prieglaudos ir gyvūnų kirpyklos. Tinkamai parinkta muzika padeda gyvūnui atsipalaiduoti, nuramina nervų sistemą, o tinkamą muziką išsirinkti tikrai nėra sunku, nes „YouTube“ jau galite rasti specialiai šunims sukurtų raminančių grojaraščių, kuriuos galite klausytis kartu su savo augintiniu.

Verta įsidėmėti, kad garsūs, staigūs ar stiprūs garsai gali išprovokuoti ne tik adrenalino gamybą, bet ir pakelti nerimo ar streso lygį. Augintiniams rekomenduojama naudoti švelnius, pasikartojančius garsus, kurie yra nesudėtingos kompozicijos, geriausia vieno instrumento ar klasikiniai kūriniai.

Back To Top