skip to Main Content
Prancūzų Buldogas – Veislės Aprašymas

Prancūzų buldogas – Veislės aprašymas

Šie šunys nepaisant savo rimtos išvaizdos ir buldogo vardo yra puikūs, linksmi bei draugiški kompanionai. Šie šunys retai los ir mielai praleis visą dieną gulėdami ant sofos arba savo guolyje. Nors jie ir tingūs, mielai kartais palakstys paskui kamuolį. Prancūzų buldogai pasižymi lengvai sugyvenamu charakteriu ir geromis manieromis, nors kartais būna užsispyrę.

Charakteristikos

Dydis

Prancūzų buldogai yra maži savo dydžiu, bet ganėtinai stambaus sudėjimo. Užauga apytiksliai iki 30cm aukščio. Patelės sveria 7-8kg, o patinai yra daug sunkesni ir sveria apie 12-13kg.

Charakteris

Šios veislės šunys yra mieli ir juokingi. Dažniausiai būna atsipalaidavę, tačiau pasižymi kintančiomis nuotaikos. Kartais būna labai draugiški, o kartais nori pabūti vieni. Kai kurias atvejais gali pasirodyti užsispyrę.

Paklusnumas

Prancūzų buldogai sunkiai mokysis įvairių triukų bei bus nelengva juos dresuoti patiems namie. Tačiau šios veislės šunys nėra išsišokėliai bei nepasižymi blogu elgesiu, tiesiog yra užsispyrę.

Elgesys su vaikais

Ši veislė yra mėgstama šeimų, nes pasižymi geru elgesiu su vaikais. Jų dydis tinka mažiems vaikams, taip pat šie šunys labai mėgsta dėmesį ir yra tolerantiški.

Apsauga

Prancūzų buldogai praneš Jums apie atvykusius svečius, tačiau ties tuo jų apsauga ir pasibaigs. Ši veislė yra visiškai neagresyvi.

Vieta

Ši veislė puikiai tiks butų šeimininkams. Prancūzų buldogams nereikia daug vietos dėl jų mažo dydžio ir nedidelių fizinių poreikių. Jie puikiai gali gyventi mažose patalpose.

Veikla

Prancūzų buldogai puikiai tiks tingiems šeimininkams. Dažniausiai šios veislės šunys pasižymi mažu energijos lygiu, todėl mielai leis laiką su Jumis namie. Intensyvus sportas šiai veislei nėra rekomenduojamas, nes dėl trumpų nosyčių jiems gali būti sunku kvėpuoti. Nepaisant mažo energijos lygio išveskite šiuos šunis į lauką reguliariai bei duokite Jiems šiek tiek palakstyti. Šios veislės šunys dažniausiai mėgsta atnešti žaislus.

Lojimas

Dar viena priežastis dėl ko šiuos šunis puiku laikyti bute yra tai, kad jie labai mažai loja. Taip pat ši veislė pasižymi tyliu balsu. Tačiau šie šunys su jumis kalbėsis įvairiai urgzdami ar purkštaudami.

Kailis

Prancūzų buldogai turi trumpą kailį, kurio nekeičia sezoniškai. Ši veislė labai mažai šeriasi, o jų kailis nereikalauja priežiūros.

Svarbu žinoti

  • Prancūzų buldogams nereikia daug fizinės veiklos, tačiau ilgi vedžiojimai padės jiems nepriaugti antsvorio.
  • Šios veislės šunys labai mėgsta žmogaus kompaniją ir norės daug kontakto su Jumis. Nepalikite šių šunų vienų ilgą laiką.
  • Karštą dieną ilgai nebūkite lauke, nes ši veislė nelabai toleruoja karštį.
  • Prancūzų buldogai mėgsta būti dėmesio centre ir jei leisite jiems tuo piktnaudžiauti, gali išsivystyti elgsenos problemos.
  • Šiems šunims dažnai pučia vidurius, taip pat juos bus nelengva išmokyti daryti lauke. Jei esate pedantai, ši veislė gali būti Jums netinkama.
  • Ši veislė pasižymi mažu lojimu bei geru elgesiu su vaikais, todėl puikiai tiks šeimoms gyvenančioms bute.
  • Prancūzų buldogai yra užsispyrę, todėl dresuojant prireiks kantrybės bei šiek tiek griežtumo.
Back To Top