skip to Main Content
Šuniukų Ir šunų Vedžiojimas

Šuniukų ir šunų vedžiojimas

Kiekvienas šuns savininkas turi pareigą išvesti savo šunį į lauką pasivaikščioti bent kartą į dieną. Vaikščiojimas su šunimi yra veikla, kuria gali mėgautis visa šeima ir kuri nieko nekainuoja.

Šuniukų mankšta

Mažiems šuniukams reikalingas mažesnis fizinis aktyvumas nei suaugusiems šunims. Jei mažam šuniukui duosite per didelį fizinį krūvį, galite pažeisti besivystančius sąnarius bei sukelti ankstyvą artritą. Gera taisyklė būtų ne daugiau kaip 5 minutės mankštos padauginta iš šuns amžiaus mėnesiais iki dviejų kartų per dieną. Pavyzdžiui, 3 mėnesių šuniukas neturėtų sportuoti daugiau kaip 15min du kartus dienoje. Suaugę šunys gali sportuoti žymiai daugiau.

Kam tinka vaikščiojimas?

Visi šunys ir jų šeimininkai gali ir turėtų vaikščioti. Žmonėms rekomenduojama bent 30 minučių fizinės veiklos per dieną, šį tikslą kiekvienas gali nesunkiai pasiekti vedžiodami šunį kasdien. Šunų veiklos poreikiai labai priklauso nuo jų veislės, tačiau kiekvienas šuo turėtų pasivaikščioti bent kartą į dieną, o geriausiai bent keletą.

Ką suteikia vaikščiojimas man ir mano šuniui?

Nors šuns vedžiojimas nėra aukšto intensyvumo treniruotė, jis puikiai gerina širdies veiklą, raumenų bei kaulų vystymąsi bei mažina kraujo spaudimą. Jūsų šuniui vaikščiojimas yra būtinas gerai sveikatos ir fizinės būklės palaikymui. Šuo turi sportuoti, tam kad turėtų stiprius raumenis bei neturėtų antsvorio. Daugiau nei trečdalis šunų pasaulyje turi problemų dėl per didelio svorio dėl šeimininkų sėslaus gyvenimo būdo, todėl šuns vedžiojimas yra atsakingo šeimininko pareiga.

Ką reikėtų atsiminti?

Back To Top