skip to Main Content
Šunų Mitybos Patarimai. Kaip Maitinti Jūsų šunį?

Šunų mitybos patarimai. Kaip maitinti Jūsų šunį?

Yra daugybė būdų parinkti tinkamą dietą Jūsų šuniui. Svarbiausia neduoti šuniui maisto kuris galėtų pakenkti virškinimui bei niekada nepalikti maisto. Taigi, jei šuo nesuvalgė viso maisto per 20 minučių, geriausia būtų jį išmesti. Tačiau labai svarbu, kad šuo visada turėtų vandens, todėl nuolat patikrinkite ar vandens dubenėlyje yra ką gerti.

Rinkdamiesi kaip maitinti savo šunį galite rinktis tarp sauso maisto, šunų konservų bei maitinimo naminiu maistu ir RAW mitybos.

Dieta yra tinkama, jei šuo lengvai virškina maistą bei susidaro tamsiai rudos, tvirtos, suformuotos išmatos.

Jei šuns išmatos yra šviesios ar minkštos, galimai dieta nėra tinkama Jūsų šuniui arba jis turi virškinimo problemų, dėl patarimo reikėtų pasikonsultuoti su veterinaru.

Atsiminkite, kad stabili dieta pagerina šuns virškinimą. Nauja dieta turėtų būti įvedama palaipsniui ir maisto keitimo procesas turėtų užtrukti bent savaitę. Pakeitę maistą, jį bandykite bent 10 dienų prieš galvodami apie papildomus pokyčius.

Sausas maistas

Rinkoje yra didžiulis sauso maisto pasirinkimas, kurio kokybė smarkiai skiriasi. Visada rinkitės maistą tinkamiausią savo šuns veislei bei pirkite geriausią maistą, kurį sau galite leisti finansiškai. Premium arba Super premium maistas dažniausiai turi geresnę sudėtį už Economy maistą. Daugumos maisto pagrindas yra vištiena bei ryžiai.

Nors šis maistas atrodo daug brangesnis, tačiau perkant aukštesnės kokybės maistą, Jūsų šuniui užteks mažesnio kiekio, todėl galutinė kaina gausis panaši į žemesnės klasės maisto.

Kai kuriems šunims iš pradžių sausas maistas nepatinka, tačiau su laiku jie dažniausiai prie jo pripranta. Jeigu Jūsų šuo nenori valgyti sauso maisto, o Jūs norite jį maitinti sausu maistu, pabandykite išmirkyti maistą šiltame vandenyje, tam kad jį suminkštinti. Taip pat galite bandyti maišyti sausą maistą su konservais, po truputį mažindami konservų kiekį, kol Jūsų šuo pilnai pripras prie sauso maisto.

Konservai

Kaip ir sauso maisto, konservų skirtų šunims kokybė smarkiai skiriasi. Rinkitės aukštos kokybės maistą su lengvai virškinamu receptu, pavyzdžiui vištiena ir ryžiai. Rinkitės maistą, kuris pilnai patenkina mitybos poreikius ir nereikalauja priedų. Kaip rašėme aukščiau, geriausia vengti pokyčių šuniuko mityboje, todėl radę tinkamą maistą jo nebekeiskite.

Koks skirtumas maisto sudėtyje tarp šviežios ir džiovintos mėsos?

Atsakymas paprastas: šviežioje mėsoje gali būti iki 80% vandens.

Naminis maistas

Naminį maistą subalansuoti yra ganėtinai sunku, todėl jei nenorite tam skirti daug laiko, geriausia būtų rinktis jau išbandytas dietas. Mažiems šuniukams ypač svarbu parinkti tinkamą mitybą, nes bet koks medžiagų trūkumas gali paveikti jų augimo procesą.

Nauja dieta turėtų būti įvedama palaipsniui ir maisto keitimo procesas turėtų užtrukti bent savaitę. Pakeitę maistą, jį bandykite bent 10 dienų prieš galvodami apie papildomus pokyčius.

Skanėstai

Rinkoje yra daug natūralių bei dirbtinių skanėstų, kurių kokybė skiriasi. Kai kurie produktai, turi daug cukraus, dažiklių, pieno produktų bei riebalų. Visada skaitykite sudėtį, net jeigu parašytą “mažas riebalų kiekis” ar panašūs užrašai.

Aukštos kokybės skanėstai yra sukurti pagal šunų mitybos poreikius, tačiau skanėstai neturėtų sudaryti daugiau nei 15% bendro kalorijų suvartojimo.

Jei duodate skanukus reguliariai, būtinai atitinkamai sumažinkite pagrindinio maisto normą, kad išvengtumėte nutukimo. Kai kurie kramtukai padeda nuo dantenų ligų, tačiau būtinai perskaitykite jų sudėtį ir įsitikinkite, kad gaunate gerą produktą.

Tikras šokoladas yra nuodingas šunims bei gali sukelti kepenų pažeidimus ar netgi mirtį, todėl niekada neduokite savo šuniui šokolado. Taip pat nepalikite šokolado niekur, kur šuo galėtų jį suvalgyti, būkite ypač atidūs per šventes.

Neduokite šuniui sausainių bei maisto su daug cukraus, nes tai pakenks jo dantenoms bei gali sukelti nutukimą.

Šunų mitybos patarimai

  • Geriausia maitinti vienu aukštos kokybės maistu, nenaudojant papildomų priedų (išskyrus atvejus, kai priedus skyrė veterinaras).
  • Jei šuo nesuvalgo viso maisto vienu kartu, galimai duodate per didelę porciją. Ne visi šunys valgo tiek, kiek rekomenduoja maisto gamintojai. Valgant teisingą kiekį turėtų susidaryti tamsiai rudos, tvirtos, suformuotos išmatos. Jei išmatos tvirtos, tačiau gale suminkštėja, šuo valgo per daug.
  • Niekada nekeiskite šuns mitybos staigiai (nebent taip nurodė veterinaras). Darykite tai palaipsniui, per kelias dienas ar savaites.
  • Nemaitinkite šuns valandą prieš važiuojant automobiliu ar prieš intensyvius pratimus. Tai padės išvengti blogos savijautos automobilyje bei vidurių pūtimo, kuris yra labai pavojingas šunims.
  • Leiskite šuniui ramiai pavalgyti iš dubenėlio. Nelyskite prie jo kai jis valgo, nes tai gali jam sukelti agresiją maistui.
  • Niekada neduokite šuniui maisto nuo stalo ar iš lėkštės. Tai skatina dėmesio siekimo elgseną, tokią kaip prašymas ar lojimas.
Back To Top