skip to Main Content
Vokiečių Aviganis – Veislės Aprašymas

Vokiečių Aviganis – Veislės aprašymas

Vokiečių aviganiai yra populiarūs tarp specialiųjų tarnybų kaip tarnybiniai šunys, tačiau taip pat yra ir puikūs šeimos augintiniai. Šie šunys, jei tinkamai dresuoti, tampa puikiais kompanionais. Tačiau svarbu tinkamai juos socializuoti. Gyvena 10-14 metų.

Charakteristikos

Dydis

Vokiečių aviganių patelės vidutiniškai užauga iki 55-60 cm aukščio, tuo tarpu patinai yra 5 cm didesni. Patelės turėtų sverti apie 35 kg, o patinai apie 40kg. Šie šunys priskiriami prie vidutiniškai didelių veislių.

Charakteris

Vokiečių aviganių veislei būdinga ištikimybė savo šeimininkui. Jie labai patikimi ir protingi, tačiau nelabai greitai prisileidžia naujus žmones.

Paklusnumas

Ši veislė garsėja savo paklusnumu, ne veltui ji tokia populiari tarp specialiųjų tarnybų ir policijos. Vokiečių aviganiai yra labai protingi, todėl nesunkiai išmoks naujus triukus.

Elgesys su vaikais

Gerai dresuoti vokiečių aviganiai gali puikiai sutarti su vaikais. Tačiau šios veislės šunys turi stiprius medžiotojo instinktus bei saugo savo teritoriją, todėl prieš paliekant juos su mažais vaikais būtina tinkamai socializuoti. Šuo turi aiškiai matyti, ko iš jo tikimasi esant šalia vaikų.

Apsauga

Vokiečių aviganiai yra puikūs sarginiai šunys ir visada saugos savo šeimininką bei jo šeimos narius. Šios veislės šunys iš prigimties yra atsargūs bei labai budrūs, todėl joks įsibrovėlis nepraslys pro jų akis.

Vieta

Rekomenduojama šios veislės šunis laikyti dideliuose namuose, kadangi jie nemažai šeriasi bei turi daug energijos. Tačiau vokiečių aviganiai gerai prisitaiko ir prie gyvenimo mažesniame plote.

Veikla

Vokiečių aviganis yra puikus sporto partneris ir turi daug energijos. Šiai veislei būtina tiek protinė tiek fizinė veikla. Šuo paliktas vienas nuobodžiauti gali tapti piktas ar pradėti staugti.

Lojimas

Šiai veislei kaip ir kitiems aviganiams būdingas nemažas lojimo kiekis. Jie taip išreiškia savo džiaugsmą, taip pat loja ir kai kažką įtaria. Vokiečių aviganiai tikrai nėra tylūs šunys ir naudoja lojimą komunikacijai gan dažnai.

Kailis

Vokiečių aviganiai turi storą dvigubą kailį, todėl turėsite susitaikyti su plaukais namuose. Apatinį kailį jie meta kai keičiasi sezonas, o viršutinį pastoviai. Būkite pasiruošę dažnai tvarkyti namus.

Svarbu žinoti

  • Vokiečių aviganiai nemėgsta būti vieni ilgą laiką. Todėl jei daug keliaujate ar dažnai nebūnate namuose vertėtų rinktis kitą veislę.
  • Ši veislė be galo daug šeriasi. Labai svarbu dažnai šukuoti bei turėtų galingą siurblį.
  • Vokiečių aviganiai yra labai aktyvūs bei protingi. Labai svarbu šios veislės šunims suteikti pakankamai fizinės veiklos (lakstymo, žaidimų) bei protinės veiklos (dresavimo, treniravimo).
  • Ši veislė gali būti nedraugiška aplinkiniams, jei bus netinkamai išauklėta. Labai svarbu vokiečių aviganius mokinti paklusnumo nuo mažų dienų bei juos tinkamai socializuoti. Būtinai pratinkite prie kitų žmonių, šunų bei vaikų kuo anksčiau, kad šuo turėtų daug gerų prisiminimų ir būtų mažiau agresyvus.
Back To Top